Woda

32Woda stanowi ok. 80% ludzkiego organizmu. Jest niezwykle istotna dla jego prawidłowego funkcjonowania. Także dobra dieta wymaga jej odpowiedniej ilości. Woda bowiem ma niezwykle korzystny wpływ na pracę całego organizmu – dostarcza komórkom odpowiednich substancji, pomaga w utrzymaniu odpowiedniej temperatury ciała, ma funkcje oczyszczające.

Ponadto jest niezwykle korzystna dla osób, które są na diecie, by zrzucić zbędne kilogramy. Potrafi bowiem wypełnić żołądek niwelując uczucie głodu, nie dostarczając jednak ani jednej kalorii. Ta jej właściwość może pomóc osobom, które cierpią katusze spowodowane ograniczeniem ilości spożywanego jedzenia, przez co ciągle czują się głodne.

Woda ma też niebagatelne znaczenie dla sportowców i osób, które praktykują formy aktywności fizycznej. Każdy człowiek powinien wyrobić w sobie nawyk codziennego picia wody. Dawka dzienna to ok. 1.5 litra na osobę. Oczywiście wlicza się w to wodę zawartą w pokarmach, które spożywamy w ciągu całego dnia, jednak specjaliści radzą by co najmniej rano i wieczorem wypić szklankę niegazowanej wody mineralnej.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
Szukaj